07130600 Темір жолдардың электротехникалық жүйелерін электрмен жабдықтау, пайдалану, техникалық қызмет көрсету және жөндеу

Мамандығы: 07130600 – «Темір жолдардың электротехникалық жүйелерін электрмен жабдықтау, пайдалану, техникалық қызмет көрсету және жөндеу»

Біліктілігі: 4S07130603 – «Техник-электромеханик»

Оқу мерзімі:  9 сынып базасында – 3 жыл 10 ай, 11 сынып базасында – 2 жыл 10 ай

Біліктілігі: 3W071130601 – «Байланыс желісінің электр монтері»

Оқу мерзімі:  9 сынып базасында – 2 жыл 10 ай, 11 сынып базасында – 1 жыл 10 ай

Бұл мамандыққа мыналар кіреді:

• Электр құрылғыларына қойылатын негізгі талаптар және оларды пайдалану міндеттері; тартқыш және трансформаторлық қосалқы станциялардың негізгі қуатты, қосалқы және коммутациялық электр жабдықтарының құрылымын, мақсаты мен жұмыс принципін меңгеру; зақымдану себептерін, жабдық ақауларын, визуалды тексеру кезінде дұрыс жұмыс істеуі және тартқыш қосалқы станцияның электр жабдығын айналып өту;
  • Олар электрлендірілген темір жолдардың шаруашылық-тұрмыстық байланыс желісіндегі электриктер бригадасының жұмысын жоспарлауды және басқаруды ұйымдастыруға қажетті білім, білік және дағдыларды меңгереді, уақтылы техникалық қызмет көрсетуді, ағымдағы, күрделі жөндеуді жоспарлауды және ұйымдастыруды, ресімдеуді және жөндеуді үйренеді. оның құрылымдық бөлімшесі қызмет түрі бойынша есептілік және жоспарлау құжаттамасын толтыруға; осы құрылғыларды пайдаланатын жұмысшыларға оларды пайдалану ережелері туралы, электриктердің қызметін талдау әдістері туралы нұсқау беру әдістері мен түрлерін көрсетеді.

Кәсіби қызметтің объектілері:

• электрик;
  • Электр жабдығы бойынша слесарь;
  • электрик;
  • Темір жолды электрмен жабдықтау.

Біздің колледж  студенттерге не береді?

• Сапалы білім беру, тәжірибеге бағытталған оқыту;
  • Жақсы жұмыс перспективалары;
  • ALT-те оқуды жалғастыру мүмкіндігі;
  • Бай мәдени өмір, жеке тұлғаның дамуы (кәсіби жарыстар, спорттық жарыстар, мемлекеттік мерекелерді мерекелеу және студенттік өмірдің маңызды кезеңдері).

Оқу мемлекеттік және орыс тілдерінде жүргізіледі.