07160500 – Темір жолдардың тартқыш жылжымалы құрамын пайдалану, жөндеу және техникалық қызмет көрсету

Мамандығы: 07160500 – «Темір жолдардың тартқыш жылжымалы құрамын пайдалану, жөндеу және техникалық қызмет көрсету»

Біліктілігі: 4S07160503 – «Техник-электрик»

Оқу мерзімі: 9 сынып базасында – 3 жыл 10 ай, 11 сынып базасында – 2 жыл 10 ай

Біліктілігі: 3W07160501 – «Локомотив машинисінің көмекшісі (түрлері бойынша)»

Оқу мерзімі: 9 сынып базасында – 2 жыл 10 ай, 11 сынып базасында – 1 жыл 10 ай

Бұл мамандыққа мыналар кіреді:

• техникалық және әлеуметтік және гуманитарлық ғылымдардың негіздеріне ие;
  • алған білімін кәсіптік және басқа қызметте пайдалана алады;
  • пайдалану негіздерін, жылжымалы құрамды техникалық диагностикалау және сенімділігін қамтамасыз ету әдістерін, локомотив шаруашылығы экономикасының негіздерін, техникалық реттеуді, өндірісті ұйымдастыру және жоспарлау принциптерін, салалардағы технологиялық процестерді реттеу, бақылау және басқару; локомотивтерді жөндеу және жабдықтау;
  • ойлау мәдениеті бар, ҚР мемлекеттік тілінде-қазақ тілінде және ресми қолданылатын тіл – орыс тілінде сөйлейді;
  • басқару тізбегінің, электр тізбегінің, электр жабдықтарын қорғау сұлбаларының электрлік сұлбаларын оқу, ең қарапайым электр сызбаларын құрастыру, технологиялық процестердің талаптарына сәйкес жылжымалы құрамға негізгі техникалық қызмет көрсету және жөндеуді орындау, слесарлық өңдеу, электр монтаждау және дәнекерлеу аспаптарын қолдану бойынша практикалық дағдылары бар. , металды өңдеу және механикалық және электр жабдықтарын жөндеу бойынша жұмыстарды орындау, слесарь, электр және электр дәнекерлеу жұмыстарын орындау.
  • қызметкердің рөлі позициялары шеңберінде іскерлік қарым-қатынас психологиясы мен этикасын біледі.

Кәсіби қызметтің объектілері:

• темір жолдардың жылжымалы құрамының бөлшектері, тораптары, тораптары, жүйелері;
  • техникалық құжаттама;
  • технологиялық жабдық;
  • локомотив депосының өндірістік-технологиялық бөлімдеріндегі тартқыш жылжымалы құрамды жөндеу, техникалық қызмет көрсету және басқару.

Біздің колледж студенттерге не береді?

• Сапалы білім беру, тәжірибеге бағытталған оқыту;
  • Жақсы жұмыс перспективалары;
  • ALT-те оқуды жалғастыру мүмкіндігі;
  • Бай мәдени өмір, жеке тұлғаның дамуы (кәсіби жарыстар, спорттық жарыстар, мемлекеттік мерекелерді мерекелеу және студенттік өмірдің маңызды кезеңдері).

Оқу мемлекеттік және орыс тілдерінде жүргізіледі.