07320800 – Темір жол құрылысы, жол құрылысы

Мамандығы: 07320800 – «Темір жолдар, теміржол құрылыстары құрылысы»

Біліктілігі: 4S07320803 – «Техник-саяхатшы-құрылысшы»

Оқу мерзімі:  9 сынып базасында – 3 жыл 10 ай, 11 сынып базасында – 2 жыл 10 ай

Біліктілігі: 3W07320801 – «Темір жолдарды ағымдағы күтіп ұстау және жөндеу шебері»

Оқу мерзімі:  9 сынып базасында – 2 жыл 10 ай, 11 сынып базасында – 1 жыл 10 ай

Бұл мамандыққа мыналар кіреді:

• Техникалық, әлеуметтік және гуманитарлық ғылымдардың негіздеріне ие;
  • Алған білімдерін кәсіби және басқа қызметте қолдану;
  • Жол құрылыстары мен құрылыстарына қатысты инженерлік шешімдерді қабылдау принциптерін, жолдағы рельстерді пайдалану ережелерін және рельстерді дәнекерлеу мекемелерінде дәнекерлеу процесінде пайда болатын әртүрлі рельс ақауларын бақылау әдістерін білу. Геодезиялық жұмыста темір жолды жобалау және дамыту.
  • Жаңа темір жол құрылысын жобалау және маркшейдерлеу негіздерін толық білу. Рельстерге қолданылатын материалдар туралы. Рельстерді таңбалау және оларды қолдану аумағы. Жасанды су өткізгіштердің түрлері. Жолда орналастыру тәртібі;
  • Дамыған ойлау мәдениеті, Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі – қазақ тілі және ресми тілі – орыс тілі;
  • Басқару тізбектерінің, шламды тізбектердің, электр жабдықтарын қорғау схемаларының электрлік сұлбаларын оқу, қарапайым электр схемаларын құру, технологиялық процестердің талаптарына сәйкес жылжымалы құрамға негізгі техникалық қызмет көрсету мен жөндеуді орындау, слесарь, электр монтаждау және дәнекерлеу жабдықтарын басқару, металл өңдеуді орындау және механикалық және электр жабдықтарын жөндеу, слесарь электр және электр дәнекерлеу жұмыстарын орындауда практикалық дағдылары бар;
  • Қызметкердің қызметі шеңберінде іскерлік қарым-қатынас психологиясы мен этикасын біледі.

Кәсіби қызметтің объектілері:

• Жол шаруашылығы, жол шаруашылығының басқару-техникалық құжаттамасы;
  • Технологиялық жабдық;
  • Жолды диагностикалауды және темір жол элементтеріндегі ақауларды анықтауды үйретеді. Рельстердің және құрылғының тұтастығын бақылаудың әртүрлі әдістерін, рельстерді басқару кезінде дефектордың жұмыс істеу әдістерін білу.

Біздің колледж студенттерге не береді?

• Сапалы білім беру, тәжірибеге бағытталған оқыту;
  • Жақсы жұмыс перспективалары;
  • ALT-те оқуды жалғастыру мүмкіндігі;
  • Бай мәдени өмір, жеке тұлғаның дамуы (кәсіби жарыстар, спорттық жарыстар, мемлекеттік мерекелерді мерекелеу және студенттік өмірдің маңызды кезеңдері).

Оқу мемлекеттік және орыс тілдерінде жүргізіледі.